cloud-migration3

مهاجرت ابری چیست؟

مهاجرت ابری، انتقال اپلیکیشن‌ها، دیتابیس‌ها و بقیه مؤلفه‌های آنلاینِ کسب و کار، از سرورهای محلی به سرورها و سرویس‌های ابری است.

مزایای مهاجرت به ابر

صرفه اقتصادی

یکی دیگر از مزایای مهاجرت ابری کاهش هزینه‌های کسب و کار شماست. به گفته Rackspace هشتاد درصد از شرکت‌هایی که سرویس‌های خود را بر روی سرورهای ابری اجرای می‌کنند، از لحاظ مالی صرفه‌جویی کرده‌اند. هزینه تعمیر و نگه‌داری از سرورهای لوکال، با توجه به نیاز به نیروی متخصص، مکان و … تا حدی زیاد است. با استفاده از سرورهای ابری دیگر نیازی به پرداخت هزینه نیروهای زیرساختی و مکان نگهداری سرور وجود ندارد. نکته مهم دیگر این است که هزینه افزایش منابع در سرورهای لوکال، با توجه به نیاز به خرید سخت‌افزار گران قیمت، بسیار زیاد است.

مقیاس پذیری (Scalability)

مقیاس‌پذیری آسان منابع متناسب با نیاز شما.  پس از مهاجرت به سرورهای ابری، شما می‌توانید متناسب با نیازتان منابع ابری اختصاص‌یافته به کسب و کار خود را افزایش یا کاهش داده و بهینه کنید، در نتیجه با این ویژگی در منابع مالی خود صرفه جویی کنید. سادگی و سرعت مقیاس‌پذیری در سرورهای ابری به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت منابع ابری خود را بهینه کرد و به جنبه‌های دیگر کسب و کار خود بپردازید.

تعادل میان کار و زندگی روزمره

با انتقال به فضای ابری به کارمندانتان حق انتخاب دورکاری بدهید. کارمندان می‌توانند کارهای محول‌شده را در منزل و با ساعت کاری منعطف‌تر انجام دهند و از این طریق میان کار و زندگی روزمره خود تعادل برقرار کنند. بسیاری از سرویس‌هایی که در فضای ابری اجرا می‌شوند مستقل از سیستم‌عامل و پلتفرم بوده و از طریق موبایل، تبلت یا لپ‌تاپ در دسترس هستند.

دورکاری

مهاجرت به فضای ابری به شما اجازه می‌دهد تا از هر کجا که هستید، به منابع خود دسترسی داشته باشید. با استفاده از این ویژگی نیروهای شما می‌توانند از راه دور نیازهای تشکیلات شما را به صورت بهینه و در زمان مناسب برآورده کنند. علاوه بر این پردازش ابری، هزینه اشتراک و انتقال اطلاعات را کاهش و سرعت آن را افزایش داده است.

حافظه بهتر

بسیاری از ارائه‌دهندگان زیرساخت ابری فضای ذخیره‌سازی امن و ارزانی به شما ارائه می‌دهند. افزایش یا کاهش این فضای ذخیره‌سازی، متناسب با نیاز شما کار ساده‌ای است. بسیاری از کسب و کارهایی که نیازهای فصلی و یا دوره‌ای به فضای ذخیره‌سازی زیادی دارند، به همین دلیل به فضای ابری مهاجرت کرده‌اند.

یکپارچگی

یکپارچه‌سازی و ارتباط کسب و کار شما با سیستم‌های دیگر، در فضای ابری علاوه بر سرعت و سادگی از لحاظ اقتصادی هم به صرفه است.

اتوماسیون کارها

فضای ابری به شما امکان خودکارسازی کارهای پرتکرار را می‌دهد. انجام آپدیت خودکار و استفاده از API بعضی از نمونه‌های استفاده از این ویژگی هستند.

Disaster Recovery

بازیابی داده با استفاده از پلن‌های بازیابی و بک‌آپ در فضای ابری بسیار ساده‌تر و سریعتر است. در عین حال در بعضی موارد بازیابی داده‌ در سرورهای لوکال تقریبا ناممکن بوده یا بسیار هزینه‌بر و زمان‌بر است. این ویژگی البته برای استارت‌آپ‌ها بسیار ایده‌آل و مناسب است.

دسترسی در حرکت

استفاده از فضای ابری دسترسی امن به داده‌ها را حتی در حال حرکت فراهم می‌کند. سرویس‌های ابری PaaS و IP Whitelisting هم از دیگر مزایایی است که با مهاجرت ابری از آن بهره‌مند می‌شوید

انعطاف

تغییر پهنای باند و فضای ذخیره‌سازی تخصیص‌یافته در فضای ابری بسیار آسان است. تست و Deploy کردن اپلیکیشن‌ها در فضای ابری بسیار ساده است. شما در فضای ابری می‌توانید به راحتی هر اپلیکیشنی را نصب یا جذف کنید.

راه‌اندازی سریع‌تر

راه‌اندازی و به‌کارگیری داده‌ها و اپلیکیشن‌ها در فضای ابری بسیار سریع و ساده است fonte dell’articolo. به علاوه می‌توانید اپلیکیشن‌‌های خورد را در هرکجا که هستید نصب و راه‌اندازی کنید.

امنیت

راهکارهای مقابله با مسائل امنیتی مثل هک شدن، دزدی اطلاعات، دسترسی تأییدنشده و جعل هویت در فضاهای پردازش ابری برای شما به نحو احسن پیاده‌سازی خواهد شد.

چابکی در تصمیم‌گیری

تصمیم‌گیری در فضای ابری سریع‌تر اتفاق می‌افتد، در نتیجه زمانی را که در سرورهای لوکال باید صرف تعمیر، نگهداری یا ارتقاء این سیستم‌ها می‌کردید، در سرورهای ابری می‌توانید صرف ابعاد دیگر کسب و کارتان کنید.

کاهش هزینه تعمیر و نگهداری

از آنجایی که ارائه‌دهندگان زیرساخت ابری، نرم‌افزار، سخت‌افزار و شبکه‌ی سرویس‌های شما را نگهداری و کنترل می‌کنند، در نتیجه نیازی نیست که شما این هزینه‌ها را برای سرورهای لوکال خود بپردازید. در نتیجه یه تیم زیرساخت بسیار کوچک، می‌تواند نیازهای زیرساختی شما را برآورده کند.

Maximum uptime

ارائه‌دهنده‌ای را انتخاب کنید که بیشترین زمان uptime را به شما ارائه دهد. اگر کسب و کاری هستید که از اپلیکیشن‌های تحت وب استفاده می‌کنید و نیاز دارید تا رابط کاریری برای مشتریان خود استفاده کنید، یا نیاز به دسترسی همزمان چند کاربر به زیرساخت خود دارید، مهاجرت به سرویس‌های ابری یک گزینه ایده‌آل برای شما است.

Zero Risk Failure

ارائه‌دهندگان زیرساخت ابری، عموما Uptime 99 درصد را تأمین کرده و در نتیجه تقریبا ریسک پایین آمدن یا از بین رفتن داده‌ها وجود ندارد. Load balancing در سرویس‌های ابری، حتی در شرایط بحرانی، عملکرد مطلوب را برای شما تدمین خواهد کرد.

از رقیبان تجاری خود عقب نمانید

استفاده از خدمات زیرساخت‌های ابری، با توجه به صرفه اقتصادی، تأمین دسترسی آزاد برای عموم، ابزارها و اپلیکیشن‌های موجود تحت cloud، می‌تواند مرزها را برای شما حذف کرده و در شما را در بازار جهانی قرار دهد. اگر شما یک استارت‌آپ هستید که می‌خواهید به سرعت رشد کرده و دیگران شما را زودتر و بهتر بشناسند، استفاده از فضای ابری یک راه‌کار مناسب برای شماست.

مسیری برنده برای توسعه کسب و کار شما

یک تیم با تجربه‌ی بالا در پروژه‌های زیرساختی و به روز در تکنولوژی، می‌تواند با عمق بیشتری زیرساخت شما را طراحی کند. مشاور با تجربه می‌تواند بهترین راه کار با توجه به نیاز شما را معرفی کند. این موضوع کیفیت کار را بالا برده و همزمان هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد.

نگهداری و پشتیبانی
اجرا
طراحی
بررسی فنی کسب و کار شما

کدام ابرها

پیام بگذارید